U četvrtak 23. maja u 12 sati u amfiteatru Fakulteta humanističkih nauka Univerziteta “Džemal Bijedić” u Mostaru bit će premijerno prikazana prva epizoda animiranog filma “Obitelj Grabo”.

Uz promociju animiranog filma, u organizaciji portala Bljesak.info, biti će održano i predavanje o korupciji u našem društvu.

Predavači će biti:
– Berislav Jurič , urednik portala Bljesak.info, scenarist i reditelj animiranog serijala ‘Obitelj Grabo’,
– Azhar Kalamujić, novinar Centra za istraživačko novinarstvo,
– Aleksandar Draganić, ekonomski analitičar i stručnjak za pitanja korupcije.

Sve novosti i informacija o projektu, koji je nastao uz podršku organizacije ‘European Endowment for Democracy’, možete pronaći na službenim stranicama www.obiteljgrabo.com ili putem FB stranice (https://www.facebook.com/ObiteljGrabo/).

”Kratkim jednominutnim animacijama nastojimo podignuti svijest o korupciji u našem društvu i upozoriti na sve negativnosti koje ova pojava nosi sa sobom. Također, cilj je prikazati kako nam se korupcija sve više čini normalnom i, što je najgore, potrebnom pojavom”, poručili su organizatori.

*Izjave za medije previđene su u 11 sati i 45 minuta.