Univerzitet „Džemal Bijedić“ u Mostaru

Fakultet humanističkih nauka

OBAVJEŠTENJE

Čast nam je i zadovoljstvo pozvati sve zainteresirane na „Književni čas sa Senkom Marić“ koji će se održati na Fakultetu humanističkih nauka, u srijedu, 6. 11. 2019. godine (Multimedijalna učionica), s početkom u 12:00 sati.

Senka Marić (rođena 1972. godine, u Mostaru) je spisateljica, pjesnikinja, esejistica, književna prevoditeljica, (su)osnivačica i urednica internetskog portala za književnost, kulturu i umjetnost Strane.ba. Do sada je objavila zbirke poezije Odavde do nigdje, To su samo riječi i Do smrti naredne. Dobitnica je nekoliko književnih nagrada, između kojih se ističu: nagrada „Meša Selimović” za najbolji roman objavljen u 2018. godini na govornom prostoru Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije i Crne Gore koja joj je dodijeljena 2019. godine za roman Kintsugi tijela, te evropska nagrada Vitez/Viteškinja poezije 2013, kao i prva nagrada „Zija Dizdarević” 2000. godine.