Književnik Irfan Horozović gostovao na Fakultetu humanističkih nauka

Fakultet humanističkih nauka Univerziteta „Džemal Bijedić“ u Mostaru imao je čast ugostiti Irfana Horozovića, jednog od eminentnih bosanskohecegovačkih književnika, dobitnika mnogobrojnih književnih nagrada. U Amfiteatru Fakulteta humanističkih nauka održano je predavanje ovog uglednog književnika u kojem su na sugestivan način uobličene neke od osnovnih tačaka književne autobiografije autora, važnost čitanja i uloga čitaoca u otkrivanju novih znanja, kao i u samom procesu pisanja. Prof.dr. Dijana Hadžizukić je u svome obraćanju ukazala na osnovne poetičke osobitosti književnog djela Irfana Horozovića, a intepretativnim čitanjem odabranih odlomaka iz književnog djela ovog vrsnog pisca, programu su pečat dali i studenti Odsjeka za bosanski jezik i književnost.
Istog dana održana je književna večer s Irfanom Horozovićem u Narodnoj biblioteci Mostar, a u programu su učestvovale doc.dr. Irma Marić, mr.sc. Elvira Mezit Šehović, te studenti Odsjeka za bosanski jezik i književnost Fakulteta humanističkih nauka Univerziteta „Džemal Bijedić“ u Mostar